Często otrzymujemy zapytania od klientów, czy wykonamy stronę internetową według indywidualnych wskazań za 500 zł? Zdajemy sobie sprawę, że w popularnym serwisie aukcyjnym można spotkać oferty wykonania stron nawet za 99 zł, ale czy takie strony warto kupować? Czy inwestycje przedsiębiorców w takie oferty mogą przynieść oczekiwane zyski?

 

Zakres Realizacji

Odpowiedź jest oczywista, tylko wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak będzie przygotowana taka strona. Stron internetowych nie wykonuje się w jednakowej cenie i jednakowym czasie. Cena wynika z zakresu realizacji. Jeśli zleceniodawca chciałby otrzymać stronę na podstawie wspólnych ustaleń, taka realizacja powinna być oparta o umowę, którą będzie zawierać dokładną strukturę strony, technologie w jakiej będzie wykonana oraz czas w jakim zostanie ukończona.

 

 

Strony na allegro najczęściej są „gotowcami”, a finalnie modyfikuje się tylko treści i grafiki pod kątem konkretnego klienta. Oferty na aukcjach nie posiadają zapisu odnośnie wykonania dowolnej struktury strony, zgodnie z zaleceniami zleceniodawcy. Taki zapis informowałby, że strona powstanie zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Jeśli ktoś zgodzi się na stworzenie strony za niską cenę, według indywidualnych ustaleń i na podstawie wskazań zleceniodawcy, to będzie ktoś początkujący, kto dopiero zaczyna przygodę z programowaniem. Takiej osobie zależy na zbudowaniu portfolio i nauce, bez względu na cenę realizacji. Czy taka strona będzie działać prawidłowo i przyniesie zysk?

Początkujący Freelancer

Część naszych klientów zgłasza się do nas, ponieważ ktoś wcześniej przygotował dla niego stronę, ale teraz już się tym nie zajmuje. Jest to kolejny problem, który wynika z zakupu strony za niewielkie pieniądze. Jeśli strona zostanie zamówiona w profesjonalnej agencji, jest duża szansa, że po kilku latach ta agencja dalej będzie działać, a pomoc techniczna nie będzie sprawiać problemów.

 

 

Wiele aukcji z ofertami nie posiada czytelnego portfolio. Wynika to z faktu, że allegro ograniczyło możliwość dodawania linków w aukcjach. Dzięki temu początkujący „programiści” umieszczają zdjęcia z komputerami, na ekranach których zaprezentowana jest przykładowa strona. Niestety strona jest tak mała, że nie widać dla kogo została wykonana i czy w ogóle została wykonana, czy jest tylko przykładowym szablonem. Inne oferty zawierają stworzone strony z przykładowymi tekstami w rodzaju „Lorem ipsum” lub adres www, pod którym nic nie ma.

Czy taki wykonawca jest wiarygodnym programistą? Czy ktoś, kto otrzymuje 100 zł za wykonanie strony jest w stanie wykonywać zlecenie na wysokim poziomie? Jeśli nie jesteś wymagającą osobą i zadowoli Cię strona, która nawet nie będzie poprawnie wyświetlać się w przeglądarce, nie wspominając już o pozycjonowaniu, możesz wybrać taką ofertę.